Nowe miejsca pracy w Nysie? Na GoWork znajdziesz zatrudnienie
Choć stopa bezrobocia w Nysie na pewno nie zachwyca lokalnych mieszkańców (wynosząc aż 7,7%), to analizując sytuację gospodarczą miasta przez pryzmat innych czynników, z łatwością zrozumiemy, że satysfakcjonujący rozwój kariery w Nysie jest możliwy. Stale powstają tu nowe miejsca pracy, atrakcyjnych ofert zatrudnienia nie brakuje, a warunki pracy – wraz z poziomem wynagrodzeń – ulegają stałej poprawie.
Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Nysie? Jak przedstawia się lokalna lista zawodów deficytowych? Na jakie wynagrodzenia mogą liczyć tutejsi mieszkańcy? Gdzie najlepiej szukać zatrudnienia w Nysie? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym materiale.
Praca w Nysie – jak wygląda sytuacja na lokalnym rynku?
Gdybyśmy mieli oceniać kondycję nyskiego rynku pracy wyłącznie przez pryzmat odnotowanej stopy bezrobocia, to z całą pewnością nie moglibyśmy wypowiedzieć się nazbyt pochlebnie. Szczęśliwie, na tę kwestię wpływa także mnóstwo innych czynników, takich, jak na przykład ilość zawodów deficytowych, czy spora liczba nowych ofert pracy. Nie ulega wątpliwości, że pracę w Nysie relatywnie łatwo może zdobyć każdy, zarówno na cały etat, jak i część etatu. Lokalny rynek pracy nie wyklucza także osób niepełnosprawnych, studentów czy emerytów, wręcz zachęcając ich do podjęcia współpracy.
Warunki zatrudnienia w Nysie na ogół są bardzo dobre. Podstawę relacji pracownika z pracodawcą stanowi umowa o pracę, a umowy cywilnoprawne (umowa zlecenie czy umowa o dzieło) to rzadkość, wykorzystywana raczej zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Atrakcyjny system premiowy, realna możliwość awansu w strukturze firmy czy przejrzysta ścieżka kariery są z kolei kwestiami, które dość często pojawiają się na łamach najnowszych ofert zatrudnienia. Na szczególną uwagę zasługuje także rosnąca popularność pracy zdalnej.
Podkreślić ponadto należy, że przedsiębiorcy w Nysie stosują się do najlepszych praktyk Employer Brandingu, oferując zatrudnionym przez siebie pracownikom rozmaite benefity pozapłacowe, które w wyraźnym stopniu przekładają się na ich zadowolenie czy lojalność. Do najpopularniejszych w tym zakresie rozwiązań należą: prywatna opieka medyczna, systemy kafeteryjne, paczki świąteczne, czy dodatkowe dni wolne od pracy.
Na jakie stanowiska pracy jest największy popyt?
Nowe miejsca pracy w Nysie powstają jak grzyby po deszczu, wszystkim chętnym oferując możliwość nawiązania intratnej współpracy niemalże „od zaraz”. Lista zawodów deficytowych, na bieżąco aktualizowana przez lokalny urząd pracy, może sugerować kandydatom kierunki rozwoju, które pozwolą im zdobyć pracę najprędzej – niemniej, oferty pracy z Nysy są tak liczne, że nie zawsze będą odpowiadać statystycznym listom.
Wśród najpopularniejszych sektorów gospodarki w tym zakresie, niemalże tradycyjnie pojawia się branża transportowa (wraz z logistyką i spedycją) oraz branża budowlana. Pracy nie zabraknie także w produkcji, sektorze handlowo-usługowym, gastronomii czy finansach. Podkreślić jednak trzeba fakt, że wyjątkowo wielu rąk do pracy brakuje w zawodach, dla pełnienia których niezbędnym będzie wykształcenie wyższe – chodzi tu o branżę medyczną czy edukacyjną.
Bez względu na to, gdzie chciałbyś realizować swoją karierę, najlepiej zrobisz korzystając z asysty jednego z portali ogłoszeniowych, takich, jak na przykład GoWork.pl – to właśnie tam atrakcyjne oferty zatrudnienia pojawiają się najprędzej i najliczniej, pozwalając obu stronom na szybkie nawiązanie intratnej współpracy.
Zarobki w Nysie – na jakie wynagrodzenia mogą liczyć mieszkańcy?
Poziom wynagrodzeń w Nysie zasadniczo nie jest różny od tego, jaki uwidacznia się w przypadku innych, polskich miast o podobnej wielkości. Nietrudno się także domyśleć, że zarobki są ściśle uzależnione od stanowiska pracy, jakie przyjdzie nam objąć. Innymi czynnikami decydującymi o wysokości wypłaty są doświadczenie kandydata, czy dodatkowe uprawnienia i umiejętności które ów posiada.
Najniższe zarobki odnotowuje się w takich zawodach, jak na przykład sprzątaczka, ochroniarz czy stróż nocny, a więc tam, gdzie do pełnienia obowiązków nie potrzeba żadnego specjalistycznego wykształcenia. Zwykle poziom wynagrodzeń na tych stanowiskach równa się z płacą minimalną, która w 2023 roku wynosi 3 600 złotych brutto miesięcznie.
Znacznie lepiej mogą zarobić osoby, które swoją karierę zawodową związały z pracą w kadrze menadżerskiej, dorabiając się wysokich stanowisk – szczególnie w sektorze finansowym, gdzie, dla przykładu, dyrektor banku może liczyć nawet na 35 000 złotych brutto miesięcznie.