Już za miesiąc uczniowie nyskiego "Rolnika" będą mogli korzystać z nowoczesnej, energooszczędnej sali gimnastycznej
W pobliżu szkoły „Rolnik” w Nysie, za niecały miesiąc, uczniowie będą mieli okazję do korzystania z absolutnie nowej sali gimnastycznej. Projekt budowy jest już na ukończeniu, a prace wykończeniowe nadchodzą ku końcowi, by obiekt mógł zostać oddany oficjalnie do użytku.
Damian Nowakowski, który pełni funkcję wicestarosty powiatu nyskiego, powiedział, że hala jest nowoczesnym obiektem, który charakteryzuje się nie tylko świeżością i nowoczesnością, ale także efektywnością energetyczną. Na dachu hali zamontowane są panele fotowoltaiczne, które przyczyniają się do oszczędności energii.
Cała operacja budowy kosztowała 12 milionów złotych. Warto zauważyć, że Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie to największa instytucja edukacyjna na poziomie średnim w całym powiecie nyskim. Liczba uczniów uczęszczających do tej szkoły przekracza 1200 osób.

Nysa ponownie w rytmie elektroniki: II edycja SPACE FESTIVAL już 18 lipca!
Festiwal Ognia i Wody: Muzyka filmowa rozświetli Jezioro Nyskie!
Otmuchów w kwiatach i zdrowiu: festiwal pełen atrakcji dla rodzin
Emocjonująca gala „Tańczmy dla Hospicjum” w Hali Nysa łączy taniec z pomocą