Nadeszła zima! Zwróć uwagę na bezdomnych w Nysie
Nie bądź obojętny! Pomóż bezdomnym i samotnym osobom ze swojej okolicy.
W tym roku zima nadeszła wyjątkowo wcześnie. W wielu miejscach w Polsce już spadł pierwszy śnieg. Pojawiły się także temperatury grubo poniżej zera stopni Celsjusza. Niestety jest to niesprzyjający czas dla bezdomnych. Każdej zimy odnotowuje się wiele śmiertelnych przypadków wśród bezdomnych osób. Głównym powodem w czasie zimy jest wychłodzenie organizmu.
Lokalna policja upomina mieszkańców Nysy, aby zwrócili uwagę na osoby samotne i bezdomne w swojej lokalizacji. Bezdomni pojawiają się zazwyczaj w opuszczonych piwnicach, pustostanach, klatkach schodowych, altankach ogródkowych. Na uwagę zasługują również starsi schorowani sąsiedzi, którzy nie mają przy sobie bliskich osób. W przypadku zauważenia osoby niepełnosprawnej bądź wiedzy dotyczącej samotnych starszych osób warto powiadomić policję lub straż miejską pod numerem telefonu 112.
Czasami wystarczy zwykła rozmowa, aby zweryfikować czy osoba potrzebuje czyjejś pomocy. Najważniejsze to brak obojętności i czujność wobec ludzkich potrzeb. W przypadku zgłoszenia przypadku bezdomności, funkcjonariusze z pewnością przyjrzą się zgłoszonej sytuacji. Wsparcia dla bezdomnych udziela lokalny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nysa ponownie w rytmie elektroniki: II edycja SPACE FESTIVAL już 18 lipca!
Festiwal Ognia i Wody: Muzyka filmowa rozświetli Jezioro Nyskie!
Otmuchów w kwiatach i zdrowiu: festiwal pełen atrakcji dla rodzin
Emocjonująca gala „Tańczmy dla Hospicjum” w Hali Nysa łączy taniec z pomocą